Ten sam numer telefonu to wygoda. Nie tylko dlatego, że nie trzeba się uczyć nowego numeru. Nie zawsze i nie każdy numer jest tak samo łatwy do zapamiętania. Jeśli mamy taki, który nie sprawia kłopotów i łatwo go zapamiętać, to nie ma sensu go zmieniać. Ten sam numer telefonu może sprzyjać kontaktowi z innymi ludźmi.

Zalety korzystania z jednego numeru telefonu

Jeśli ktoś od lat ma ten sam numer telefonu, to nawet jeśli zmieni pracę, wyprowadzi się do innego miasta czy zmieni otoczenie, to kontakt do niego będą mieli wszyscy ci, którzy kiedyś dostali od niego numer telefonu. Korzystanie z niezmiennego numeru telefonu może ułatwić życie. Nawet jeśli jest to numer, gdzie żadna cyfra się nie powtarza, to lata korzystania z niego przyczyniają się do tego, że zapamiętuje się i podaje się go bez zastanowienia nad tym, czy podaje się numer prawidłowy.

Jakie mogą być wady posiadania stałego numeru telefonu?

Za starym numerem telefonu może się ciągnąc przeszłość. Jeśli jeden numer mamy latami, to dostęp do niego mogą mieć osoby, z którymi kontakty mamy już średni, żaden, albo takie, z którymi kontaktu nie życzymy sobie wcale. Ten sam numer telefonu może też oznacza to, że będą kontaktowały się z nami osoby, których nie znamy. Jeszcze lata do tyłu zdarzało się, że sprzedawało się telefony razem z numerami telefonów, bo telefony miały zabezpieczenia i dostęp do starterów nie był tak powszechny. Korzystało się z numerów, które już funkcjonowały, tylko zmieniano im właścicieli.

Zmieniać czy nie zmieniać numer telefonu?

Ludzie mają do tego różny stosunek. Nie brakuje takich, którzy od lat mają ten sam numer telefonu i takich, którzy każdego roku lub przynajmniej co dwa zmieniają sobie numer. Wszystko zależy do podejścia do sprawy i od okoliczności. Jeśli ludzie latami korzystaj z usług tego samego operatora, to nie zmieniają numeru. Nawet jeśli dokonują takiej zmiany po latach, to nie zmieniają numeru, ale przenoszą go do innej sieci. Inni z kolei zmieniając operatora, zmieniają i numery. Dla tych, którzy oferują usługi komórkowe, nie ma to znaczenia. Ważny jest klient, a nie to, z jakiego numeru korzysta.

Kiedy opłaca się zmienić numer?

Zmiana numeru może się opłacać, jeśli po takiej zmianie będziemy płacić mniej. Czasami operatorzy proponują oferty łączone i tedy po dokupieniu numeru można płacić mniej za połączenia i inne usługi. Oferty tego rodzaju często nie są dostępna dla obecnych klientów. Jeśli na przykład ktoś ma dwa numery w danej sieci, to nie może korzystać z takiego upustu. Chyba że obydwa przeniesie do innej lub dokupi sobie kolejny numer. Z takich rozwiązań, dla korzyści oczywiście, korzysta dzisiaj wielu ludzi.

Leave a Comment